Organizacja ceremonii pogrzebowych

Organizacja ceremonii pogrzebowych Człopa

Zachodniopomorskie

Człowiek rozwija się i umiera. Pogrzeby tworzą się ze smutkiem po śmierci bliskiej osoby, a ponadto z obowiązkiem dopełnienia wszelkich formalności połączonych z pochówkiem. Ceremonie pogrzebowe winnym być zrobione profesjonalnie, żeby oszczędzić rodzinie zmarłego dodatkowego stresu.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Białogard

Formalności przedpogrzebowe

Gdy członek rodziny umrze, bliskie mu roli powinny poinformować o zgonie lekarza rodzinnego z przychodni rejonowej lub pogotowie ratunkowe . Po przybyciu, lekarz lub pogotowie stwierdzą zgon i wystawią kartę zgonu – dokument niezbędny do dopełnienia pozostałych formalności z pochówkiem włącznie. Jeżeli są podejrzenia, że zgon spotkał w skutku wypadku lub przestępstwa, lekarz może odmówić wydania karty zgonu. Rodzina może jednak osiągnąć taki dokument z lekarza sądowego, który badał przerwy w biznesie medycyny sądowej.

poczta kwiatowa
poczta kwiatowa

Następnie rodzina zmarłego powinna poinformować o zgonie Urząd Stanu Cywilnego w czasu trzech dni z daty śmierci zmarłego. Następnie powinna spotkać z wnioskiem o wystawienie aktu zgonu. Niezbędne będą: karta zgonu i dowód osobisty zmarłego. Dokument ten uprawnia do kupienia zasiłku pogrzebowego natomiast stanowi obowiązkowy do załatwiania spraw połączonych ze spadkiem.

Organizacja ceremonii pogrzebowych Białogard

Organizacja pogrzebu

Kartę zgonu należy przedłożyć wybranemu Zakładowi Pogrzebowemu. Podczas spotkania z człowiekiem domu pogrzebowego, określany jest czas pochówku lub termin kremacji (jeżeli zmarły przed śmiercią zastrzegł, że wybiera taką właśnie formę pochówku), wybór miejsca pochówku, wybór trumny, lub urny w sukcesie kremacji. wybór obrządku religijnego w którym planuje odbyć się pogrzeb lub nowego rodzaju pogrzebu ( w sukcesie pochówku świeckiego).

Zobacz również prezent dla żony na święta

Zakłady Pogrzebowe oferują szereg usług powiązanych z koleją pochówku, między innymi:

obwieszczenie o śmierci: wydruk klepsydr, zamówienie nekrologów
przewóz ciała osoby zmarłej do świątyni i/lub na cmentarz
zapewnienie oprawy muzycznej, kwiatów
pochówek
przeprowadzenie ceremonii pogrzebowej przez specjalistę ceremonii pogrzebowej

Pogrzeb katolicki

W sukcesie pogrzebów w obrządku katolickim, rodzinie pozostaje porozumieć się z księdzem w kwestii organizacji nabożeństwa żałobnego i miejsca pochówku (kwatery) na cmentarzu parafialnym. Pogrzeb katolicki przenosi się w obecności księdza, który odprowadza zmarłego na środowisko ostatniego spoczynku. Oprócz księdza, w takim pochówku uczestniczy często mistrz ceremonii pogrzebowej.
Pogrzeb świecki

Jeżeli zmarły życzył sobie przed śmiercią pochówku świeckiego, rodzina musi skontaktować się z administracją cmentarza i wykupić odpowiednią kwaterę. Jest też wynająć mistrza ceremonii pogrzebowej, który dokona ją w kompetentny sposób. Mistrz ceremonii przywita żałobników, wygłosi mowę wstępną, a ponadto opowie o zmarłym. Mistrz ceremonii zakomunikuje również uczestnikom pogrzebu o środowisku, w którym wykona się stypa. Koszt wynajęcia mistrza imprezie to wydatek około 300 zł.

Pogrzeb zobowiązuję się więc z mnóstwem formy i kosztami, jakie rodzina musi ponieść organizując pochówek. Na powodzenie w takiej sytuacji mogą czekać na wsparcie innych członków rodziny, a ponadto państwa, które wypłaci rodzinie zmarłego zasiłek pogrzebowy po pozyskaniu poprzez nią aktu zgonu. Warto pamiętać, że pogrzeb nie wymaga być wartościowy i nawet przy ograniczonych sposobach można godnie pożegnać zmarłego.
Więcej informacji
Więcej wiedz o organizacji imprezie pogrzebowych na karcie Organizacja ceremonii pogrzebowych

 

Organizacja ceremonii pogrzebowych Białogard

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments