PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Choszczno

Zachodniopomorskie

Nie od dziś wiadomo, że proste, a przy tym tożsame z naturą rozwiązania są najlepsze. Piasek jest lekkim surowcem, jaki znajduje duże zastosowanie, nie ale w budownictwie. Należy podkreślić, że w Polsce wydobywają się naprawdę spore złoża tego kruszcu, szczególnie zaś piasku kwarcowego. Istnieje owo nic nowego jak rozdrobniona skała osadowa, najczęściej pochodzenia jurajskiego, kredowego oraz trzecio- i czwartorzędowego.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

WŁAŚCIWOŚCI PIASKU KWARCOWEGO

Wyróżnikiem piasku kwarcowego stanowi jego ulubiona wytrzymałość – zatem nie piaski wulkaniczne czy węglowe, ale tak kwarcowy odznacza się największą mocą na działanie takich czynników jak chemikalia czy uszkodzenia mechaniczne. Warto dodać, że z piasku kwarcowego uzyskuje się po dziś dzień nie tylko szkło, ale także zaprawy murarskie i beton, które są składowymi naszych ścian.

PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Uzyskuje się z niego przy wytwarzaniu twardych podłoży – domowych podłóg, boisk, albo nawet dróg. Również jest ostatnie produkt na końcu tani i otwarty, że stosuje się go i do prac zlewozmywaków, blatów kuchennych czy płytek ceramicznych.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

SZCZEGÓLNE WALORY

Bardzo ogromną popularność zaczyna zyskiwać piasek kwarcowy kolorowy. Rozpocznijmy od tego, że uznanie zdobył nie jedynie na terenie budownictwa, ale także dekoratorstwa. Obecnie barwiony piasek wykorzystywany jest do pisania takich dekoracji jak świece, kompozycje kwiatowe w wazonach i kielichach, akwaria, albo nawet w postępowaniu biżuterii oraz innych zastaw stołowych, szkła czy opakowań. Inne kolory piasku kwarcowego zdarzają się połączyć w ciekawe kombinacje, dzięki czemu odnajdzie się on w niemalże każdej stylistyce i dojdzie w formaty najwybredniejszych.

zobacz sklep reklamowy

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

PIASEK KWARCOWY W TWOIM DOMU

Jak teraz zostało wspomniane, piasek kwarcowy odznacza się wyjątkową mocą i dlatego doskonale dodaje się do podłóg. Aby stworzyć idealną mieszankę, sprawiamy go do żywicy epoksydowej (lub poliuretanowej) – taka posadzka będzie nie tylko wytrzymała, ale także antypoślizgowa za sprawą mieszanki żywicy i kruszywa. Mieszankę tą poleca się jeszcze do pokrycia szczebli drabiny bądź schodów.

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

Ciekawym zastosowaniem piasku kwarcowego są tynki mozaikowe (kamyczkowe) – cienkie, a jednocześnie nieprzepuszczające wilgoci, są odporne na kurz i warunki atmosferyczne. Za sprawą tych obecnie zalet można je używać również we mieszkaniach, jak również do pokrycia warstw zewnętrznych budynków. Tynki mozaikowe popularne są w części nie ale ze znajomego szerokiego zastosowania, ale także nieograniczonych możliwości oryginalnych i modeli kolorystycznych.

Dzięki barwieniu piasku kwarcowego możemy zyskać wiele nowych wersji kolorystycznych, stosując tym tymże posadzkę do lokalnych spraw i marzeń o tym jako powinno wyglądać dane miejsce. Nie zostawiajmy, że samą z ważniejszych przestrzeni istnieje ponad ogród – tutaj również piasek kwarcowy kolorowy znajdzie swe znakomite zastosowanie – jako kruszywo do posypywania ścieżek, czy mienia książek i kwietników.

źródło artykułu jest PIASEK KWARCOWY KOLOROWY – NATURALNE PIĘKNO

Piasek Kwarcowy Mirosławiec

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments