Pitbull Patryk Vega Świdwin

Zachodniopomorskie

Od roku 2005 filmów traktujących o pracy policji wyszło już dużo. Jednak dalej nie zapomnieliśmy o jednym z klasyków gatunku, który powstał teraz w drugim roku. ”PitBull” to filmowy debiut, dziś niezwykle przystępnego i rozpoznawalnego polskiego reżysera-Patryka Vegi. Słynie on z podejmowania kontrowersyjnych problemów i pokazywania brutalności, Właściwie było i natomiast w tej sztuk.

Pitbull Patryk Vega Lipiany

Dzięki temu obrazowi wszyscy zaczęliśmy wyglądać na produkcję policjantów nieco inaczej.

klik i ogladaj film

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą funkcję dają znacznie dobra, sumiennie, mogą chodzić w strukturze. A po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które ograniczają im występowanie.

„PitBull” opowiada historię pięciu policjantów z Działu ds. Zabójstw. Naszą funkcję dają znacznie dobra, sumiennie, mogą chodzić w strukturze.

A po godzinach wszystek spośród nich musi borykać się z swymi problemami, które ograniczają im występowanie. Gebels (wykorzystywany przez Andrzeja Grabowskiego) musi konkurować z starą, która była się odebrać mu założenia do ochrony nad dzieckiem. Starzejący się Benek (w tej osoby Janusz Gajos) zmaga się z chorobą wieńcową, a bardzo wymaga odpracować jeszcze dwa miesiące, które dostały mu do emerytury.

Młody Nielat (Rafał Mohr), z powodu niezrozumienia ze części ojca, znajomych, a ponadto w odreagowaniu na stres powiązany z funkcją pozostaje w coraz toż istotniejsze kłopoty z narkotykami. Metyl (w którego rolę przyłączył się Krzysztof Stroiński) istnieje teraz nałogowym alkoholikiem, który nieudolnie stara się jakoś poprawić własne działanie prywatne. Ostatnim członkiem zespołu jest Despero (Marcin Dorociński), który dostaje się w bardzo niekomfortowej i dużej sytuacji, wdaje się on bowiem w romans z córką poszukiwanego przez system przestępcy.

Pitbull Patryk Vega Lipiany

Postacie te niszczą wizerunek przystojnego policjanta, który sumiennie buduje własną książkę, a gra nią jest pracownikiem bez skazy, idealnym stróżem prawa, który z możliwością rozwiązuje każdy punkt i przeciwności losu. Bohaterowie stworzeni przez Vegę całkowicie burzą ten stereotyp.

Mimo tego, że pierwsze chwile mogą wprowadzać nas w zakłopotanie, poczucie zagubienia i kierowania sobie pytania: O co tak idzie w niniejszym obrazie? Akcja szybko wszystko wyjaśnia, buduje napięcie, w taki metoda, że gdy najszybciej pragniemy poznać dalsze losy bohaterów.

Pitbull Patryk Vega Lipiany

Odkrywa coraz to nowsze aspekty książce w Sektorze ds. Zabójstw.

Niektórych widzów razić może język, jakim posługują się bohaterowie. A bądź ich wygląd byłby tak suchy i oryginalny, gdyby podawali się poprawną polszczyzną? Zupełnie nie, przekleństwa i wulgaryzmy w niniejszym wypadku nie rażą, aż tak ciężko i podkreślają charaktery postaci, oraz realia środowiska w jakim tworzą.

Patryk Vega zdecydował się obok młodych aktorów, postawić także na ostatnich starych i niezwykle docenianych przez polską publiczność. Andrzej Grabowski i Janusz Gajos w domowych siłach zarejestrowali się fenomenalnie, zresztą po ich sposobie nie można było spodziewać się rozczarowania. Świetnie wypadła również kadra młodszych aktorów: Krzysztof Stroiński, Marcin Dorociński, Rafał Mohr. Bardzo dobrze zarejestrowali się w wadze policjantów, którzy pogubili się we naturalnym mieszkaniu swym i wymagają kierować się z konsekwencjami swoich błędnych decyzji.

Pomimo świetnej fabuły, dobrej praktyce reżysera, spójnego scenariuszu, znakomitej kreacji postaci film ma wadę. Stanowi nią dźwięk, który został zbudowany nie najlepiej, przez co niektórzy mogą korzystać poprzez ostatnie fakt z zdrowym odbiorem filmu.

Pitbull Patryk Vega Lipiany

Wszystkie z formy nie są czarno białe, pokazują nam się z różnych stron. Vega nikogo nie idealizuje, nie zdecydował się na pokazanie wizerunku bohaterskiego, przystojnego policjanta, który powstaje się legendą miasta.

Policjanci w popkulturze zbyt często ukazywani są jako osoby idealne, mieszkające na straży prawa, przeważnie są bez skazy, są normalne bycie, kochająca kobietę i dzieci. Polski reżyser pokazał nam szarą rzeczywistość, problemy prawdziwych ludzi, którzy sprawiają trudną pracę, a po niej wymagają kierować się z polskimi demonami. Akurat to dokonało, że film spotkał się z tak dobrym odbiorem. Pomimo trudnej tematyki został zauważony przez publiczność, która miała obecnie dość oglądania idealnych, nienagannych policjantów w podkoloryzowanych filmach. Postacie, które wykreował Vega, wydają się o moc dużo prawdziwe i dobre.

Pitbull Patryk Vega Lipiany

 

źródło artykułu PitBull

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments