poczta kurier

Poczta kurier Góra zamów online

Dolnośląskie

Z powodu rosnącego tempa życia i większej popularności płatności internetowych, coraz częściej korzystamy z usług firm przewozowych. Obecne na rynku usługi kuszą nas niskimi cenami i szybkimi terminami dostarczenia. Nadawanie paczek z Poczta kurier Mieroszów jest naprawdę łatwe i naprawdę może ulepszyć nasze życie. Co należy wiedzieć o nadawaniu paczek przez firmę kurierską? Jakie mogą być dobre strony takiego rozwiązania? Oraz jakie niedopatrzenia zdarzają się przy nadawaniu paczek?

Poczta kurier Mieroszów

Niewielkie przesyłki

zamów kuriera

Najchętniej wysyłane przesyłki, to takie o małych gabarytach. Chociaż przetransportowanie ich własnoręcznie na pocztę może nie jest, aż tak skomplikowane, jednak możliwość odbioru ich z naszego miejsca zamieszkania przez kuriera wiele ułatwia. Możemy oszczędzić przy tym czas a także swoje nerwy, bo czekanie w kolejkach do okienka nigdy nie było przyjemne. Nadanie małej paczki to jedynie kilka kroków, w pierwszej kolejności należy złożyć zamówienie na kuriera, zabezpieczyć pakunek zgodnie z wymaganiami a następnie poczekać aż Poczta kurier Mieroszów zjawi się pod naszym mieszkaniem.

Firma kurierska miasto ma możliwość przyjąć od nas przesyłkę nawet tego samego dnia, jeżeli zrobiliśmy zamówienie w godzinach rannych, albo dnia następnego. Może mieć to znaczenie szczególnie kiedy zależy nam na doręczeniu paczki gdzieś na czas. Zwyczajowo moment doręczenia przesyłki wynosi 24 godziny w kolejnym dniu pracującym.

Wysyłka wielu paczek

Gdy zostaliśmy średnim przedsiębiorcą i nadajemy dużo paczek miesięcznie warto skorzystać z możliwości wysyłek hurtowych z firma kurierska miasto. Pozwala to ograniczyć liczbę dokumentów. Ponadto mamy wtedy możliwość wystawienia faktury zbiorczej na koniec miesiąca.

Przy wysyłaniu tak wielu paczek z pewnością zauważymy również korzyści z odbierania ich przez kuriera prosto spod naszego domu. Zaniesienie ich każdorazowo na pocztę zajęło by dużo czasu a także wymagało od nas siły, szczególnie kiedypaczki dużo ważą. Poza tym cena przesyłek hurtowych jest korzystniejsza aniżeli opłata za każdą z przesyłek oddzielnie. W związku z tym gdy musimy przesyłać większe ilości paczek możemy skorzystać z możliwości przesyłek hurtowych.

Przewóz palet

A co w sytuacji, jeśli towar który chcemy nadać zajmuje naprawdę dużo przestrzeni i dużo waży? Opłacalnym rozwiązaniem będzie wysłanie go na palecie. Firma kurierska miasto oferuje nam przewóz produktów do 500 kg. Wysłanie palety nie różni się szczególnie od nadania zwykłej przesyłki. Tak samo musimy złożyć zamówienie, zapakować pakunek a, także ułatwić kurierowi odebranie. Z racji na wymiary pakunku musimy zapewnić dojazd dla samochodu ciężarowego do punktu przechowywania pakunku.

Dobrze pamiętać, że kalkulując rozmiary pakunku i wagę musimy wziąć pod uwagę paletę. Typowa euro-paleta waży w przybliżeniu 25 kg i liczy w przybliżeniu 15 cm wysokości. Poza tym drewniane palety będą zwiększyć swoją wagę pod wpływem wilgotności, dlatego rozsądniej jest nie zbliżać się do granicznej wagi pakunku. Wybierając paletę na której nadamy produkty, sprawdźmy czy jest ona w nieuszkodzonym stanie. Zepsuta paleta nie będzie zapewniać odpowiedniego zabezpieczenia i towary na palecie mogą ucierpieć. Gdy okaże się, że paleta nie była cała w momencie nadania pakunku, możemy mieć kłopoty z uzyskaniem odszkodowania za zniszczenia.

Najczęstsze zasady nadawania paczek

Każda firma kurierska miasto ma własne wewnętrzne zasady odnośnie wymiarów, opakowania paczek i kontaktu z kurierem. Dlatego należy poznać je przed dokonaniem zamówienia. Najważniejszą rzeczą przy przygotowywaniu przesyłki jest wystarczające jej zabezpieczenie. Będzie to zależne od zawartości przesyłki i jej wymiarów. W przypadku palet najprawdopodobniej wystarczy owinięcie jej stretchem lub unieruchomienie towaru odpowiednimi pasami. Mniejsze przesyłki z wrażliwą zawartością będą wymagały uszczelnienia, które będzie niwelowało pojawiające się wstrząsy. Co prawda Poczta kurier Mieroszów dba żeby wszystkie paczki były traktowane z troską, jednak należy pamiętać, że podczas przewozu nasza paczka może się obracać albo być przygnieciona przez pozostałe przesyłki.

Inną rzeczą o której sporo klientów zapomina jest wygenerowanie listu przewozowego. Poczta kurier Mieroszów odbierając pakunek musi również ten list przewozowy otrzymać i jeśli nie wygenerowaliśmy go zawczasu, musimy to zrobić kiedy kurier już oczekuje. W związku z tym wydłużamy czas odbioru paczki i w skali całego dnia, może zdarzyć się, że pracownik firmy kurierskiej nie zdoła do kogoś przybyć. Dlatego należy myśleć nie tylko o sobie, ale także o pozostałych chcących skorzystać z usług Poczta kurier Mieroszów .

Zobacz również poczta Kurier

0 0 votes
Daj ocenę