Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard online

UWAGA

Oferty pracy zdalnej są bardzo atrakcyjne. Pracodawcy obiecują atrakcyjne wynagrodzenie w zmian za przeznaczenie na produkcję tylko paru godzin dziennie. Warunki robią się być mało idealne. Niestety coraz częściej prezentuje się, że są to oszuści żerujący na naiwności drugich typów. Ostatnio w internecie pojawiły się ogłoszenia pracodawcy, który zawija się pod nazwę Polski Lombard.

Uwaga oszuści podszywają się pod Polski Lombard

Opinia na gładką a dokładnie płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

O kim mowa?

Polski Lombard to firma zatrudniająca się sprzedawaniem problemów z innej dłoni i przynoszeniem pożyczek pod zastaw. Pomocy te wykonywane są stuprocentowo przez internet, co daje, że firma charakteryzuje się innowacyjnością i godzi się do realiów XXI wieku. Niestety przez rodzaj pracy, który robi, firma ta padała ofiarą oszustów, którzy zawijają się pod nią na serwisach z ogłoszeniami polskimi.
Na kartce na Facebooku Polskiego Lombardu pokazałeś się dziś post, w jakim przestrzegają oni przez kobietami, które zawijają się pod nich, oferując pracę zdalną na serwisie OLX. Działanie to uważa polegać na bronieniu w sprzedaży przedmiotów na Allegro. Jesteśmy więc wystawić produkt na sprzedaży, zadbać o dobrzy związek z mężczyzną, a kiedy transakcja zostanie sfinalizowana, wysłać adres wysyłki do rzekomego przedsiębiorcy. Niestety pokazuje się, że paczki te wcale nie zostają wysłane, mimo tego, że pieniądze działają na konto.
Dobre pierwsze wrażenie

Zobacz oryginalną stronę Polski Lombard online

Ogłoszenie w serwisie OLX może na ważny rzut oka wyglądać wiarygodnie. Pracodawca obiecuje umowę prawo i trwa, że będziemy tworzyć w korporacji o dobrej renomie. Gwarantują nam usługę i możliwość samodzielnego ustalania godzin pracy, co dla wielu osób posiada ogromną zaletę. Wystarczy jednak, że przyjrzymy się nieco bliżej, żeby zobaczyć pewne niedociągnięcia i niezgodności. W jednym ogłoszeniu wcale nie pada nazwa rzekomej firmy, tylko w korespondencji z ogłoszeniodawcą dowiadujemy się, że należy o Polski Lombard. Poza tym, nie piszą nawet na czym konkretnie polegać posiada ta rzecz, a jedno, czego się dowiadujemy to to, że do naszych poleceń będzie należała obsługa sklepu internetowego.
Konto użytkownika, który zamieścił ogłoszenie również powinno budzić takie wątpliwości. Jest wówczas specyficzna oferta pracy, która się na nim pojawiła. Wśród niej, mamy tylko ogłoszenia sprzedaży przedmiotów, jakie nie cierpią ze sobą wiele wspólnego. Kobieta ta nie podaje także swojego imiona, co powinno mieć kolejny znak ostrzegawczy.

Odpowiedzialność po własnej stronie

Jeśli odpowiemy na wspomniane ogłoszenie, oszuści poproszą nas o zbudowanie na aukcję przedmiotów na swym koncie Allegro. Pod tymi aukcjami, mamy podpisać się własnym nazwiskiem, jednak stanowimy w nich jedynie pośrednikami. Pieniądze za sprzedaż trafiają na konto pracodawcy, a my, po wysłaniu im adresu do sprzedaży, mamy otrzymać prowizję od oferowanego przedmiotu. Ukazuje się jednak, że mężczyźni nie tych punktów nie otrzymają.
Tutaj pojawia się prawdziwy problem, bo odpowiedzialność za ten proceder jest po własnej stronie. W układu spośród tym, że wydajemy na indywidualnym koncie na Allegro, to my poniesiemy konsekwencje za oszustwa naszego pracodawcy. Serwis aukcyjny ma politykę ochrony konsumentów, dzięki której nabywca mogą zacząć dyskusję ze sprzedawcą, który nie dotrzymał własnej właściwości umowy. W przypadku, kiedy sprawa nie zostanie rozwiązana, potrafi ona stać przekierowana na policję.
Co nam grozi za wykroczenie na serwisie aukcyjnym?

Jeśli sprawa dotrze na policję, bez wątpienia spotkają nas poważne konsekwencję swoich działań. Według kodeksu karnego, w relacje od wielkości oszustwa, grozi nam kara pozbawienia wolności na moment z 6 miesięcy do 8 lat. W wypadku mniejszych przewinień, zazwyczaj czekała nas będzie grzywna, ograniczenie wolności albo pozbawienie wolności do lat 2. Oszuści podszywający się pod Polski Lombard przekonują się sprytem, ponieważ w przypadku, gdy pod aukcją podpisuje się ich pracownik, zatem on weźmie konsekwencje ich działań. Zatem toż tylko my będziemy tutaj winni przestępstwa. Oszust może tutaj próbować umywać ręce, ponieważ to przecież my sprzedajemy przedmioty, które wcale nie dochodzą do klienta.
Jak zabezpieczyć się przed oszustem?

Przede wszystkim, trzeba być mocno uważnym przy czytaniu ogłoszeń na serwisach takich jak OLX. Niestety jest więc doskonały przypadek, w jakim pracodawca chce oszukać potencjalnych pracowników. Z wielu lat słyszy się już o naciągaczach, którzy próbują zarobić czyimś kosztem. Należy wystrzegać się ogłoszeń, pod jakimi nie widać nazwy firmy, bądź nazwiska osoby, która je dodała. Poza tym, w ogłoszeniu powinny stać opisane swoje obowiązki. Trzeba mieć na ostatnie propozycje, w których nie zostały podane fakty i też, w których ogłoszeniodawca obiecuje wdrożyć pracownika drogą mailową.
Jeśli spotkamy się spośród ostatniego modelu oszustwami, należy je już zgłosić na policję. Zachowa to przed nieprzyjemnościami nie tylko potencjalnych pracowników, ale i konsumentów, którzy będę potrzebowaliby wziąć z usług oszusta. Im regularnie będziemy zakładać na policję tego modelu ogłoszenia, tym mniej będzie się ich pojawiać w internecie.

 

Źródło artykułu na stronie Uwaga na łatwą i dobrze płatną prace obsługa sklepu www to Oszustwo !

0 0 votes
Daj ocenę
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments